Korektor parafinowy Zobacz większe

Korektor parafinowy

Korektor parafinowy 500 ml

Nowy produkt

Korektor parafinowy - dodany do żywicy eliminuje kleistość i lepkość powierzchni utwardzonej. Obniża emisję styrenu podczas utwardzania żywicy.

Więcej szczegółów

18,91 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Korektor parafinowy, opakowanie 4 kg, ok. 5 litrów. Jest to dodatek do żelkotów, zastosowanie którego skutecznie eliminuje kleistość i lepkość powierzchni utwardzonej. Stosuje się go jeśli żelkot ma być użyty do malowania ostatniej warstwy laminatu.
 
Podczas przetwarzania żelkotów poliestrowych czasami uzyskuje się wyrób posiadający lepką powierzchnię. Wada ta nie zanika nawet po długim okresie sezonowania produktu w ciepłym pomieszczeniu. Związane jest to ze zjawiskiem inhibicji tlenowej, oraz odparowania styrenu z wierzchniej warstwy utwardzanej żywicy.

Przyczyny wystąpienia powyższej wady to na ogół:

  • niska temp. przetwarzania (poniżej 20°C),
  • duża wilgotność powietrza (powyżej 60%),
  • słaby układ utwardzający i związany z tym długi czas żelowania,
  • nadmuch powietrza (również ciepłego) na powierzchnię utwardzanej żywicy.
Najprostszym sposobem usunięcia powyższej wady jest zastosowanie korektora parafinowego. Dodatek korektora do żelkotu skutecznie eliminuje kleistość i lepkość powierzchni utwardzonej. Żelkot zawierający korektor winna być przed pobraniem porcji przeznaczonej do przetwórstwa wymieszana, ze względu na tendencję parafiny do wypływania na wierzch.

Celem przygotowania żelkotu należy:

dodać korektor w ilości 6-20 ml/kg żelkotu