Żywice epoksydowe

Żywice epoksydowe to jednoskładnikowe i dwuskładnikowe żywice syntetyczne. Dzięki swoim właściwościom są w stanie tworzyć nierozpuszczalne i nietopliwe tworzywa sztuczne, które powstają na skutek reakcji sieciowania poprzez udział ugrupowań epoksydowych. Żywice epoksydowe składają się w szczególności z polifenoli, w mniejszym stopniu poliglikoli...

Żywice epoksydowe to jednoskładnikowe i dwuskładnikowe żywice syntetyczne. Dzięki swoim właściwościom są w stanie tworzyć nierozpuszczalne i nietopliwe tworzywa sztuczne, które powstają na skutek reakcji sieciowania poprzez udział ugrupowań epoksydowych. Żywice epoksydowe składają się w szczególności z polifenoli, w mniejszym stopniu poliglikoli, a także oligomerów i epichlorohydryny zawierających w swoich końcach ugrupowania epoksydowe.

Żywica epoksydowa może mieć formę lepkiej cieczy lub topliwego ciała stałego zależnie od swojej masy cząsteczkowej. Jest nierozpuszczalna w węglowodorach aromatycznych i ketonach. Po utwardzeniu staje się tworzywem niepodatnym na topienie i rozpuszczanie, jest względnie chemoodporna. Bardzo dobrze wiąże się z praktycznie wszystkimi rodzajami materiałów. Znajduje szerokie zastosowanie jako lepiszcze w produkcji laminatów konstrukcyjnych, przy zalewaniu elementów elektrycznych oraz w postaci kleju do materiałów metalowych.

W naszym sklepie znajduje się pełna gama żywic epoksydowych, między innymi żywice podstawowe, modyfikowane oraz przeznaczone do tworzenia kompozycji posadzkowych. Oferujemy również wysokiej jakości utwardzacze. Zapraszamy do sprawdzenia oferty online lub odwiedzenia nas w naszych sklepach stacjonarnych!

Przedstawiciel na Poznań: Specjalista ds. żywic nienasyconych - Andrzej tel. 728 668 551

Więcej

Żywice epoksydowe Jest 6 produktów.

Podkategorie

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów