Żywice epoksydowe

Żywice epoksydowe to jednoskładnikowe i dwuskładnikowe żywice syntetyczne. Dzięki swoim właściwościom są w stanie tworzyć nierozpuszczalne i nietopliwe tworzywa sztuczne, które powstają na skutek reakcji sieciowania poprzez udział ugrupowań epoksydowych. Żywice epoksydowe składają się w szczególności z polifenoli, w mniejszym stopniu poliglikoli...

Żywice epoksydowe to jednoskładnikowe i dwuskładnikowe żywice syntetyczne. Dzięki swoim właściwościom są w stanie tworzyć nierozpuszczalne i nietopliwe tworzywa sztuczne, które powstają na skutek reakcji sieciowania poprzez udział ugrupowań epoksydowych. Żywice epoksydowe składają się w szczególności z polifenoli, w mniejszym stopniu poliglikoli, a także oligomerów i epichlorohydryny zawierających w swoich końcach ugrupowania epoksydowe.

Żywica epoksydowa może mieć formę lepkiej cieczy lub topliwego ciała stałego zależnie od swojej masy cząsteczkowej. Jest nierozpuszczalna w węglowodorach aromatycznych i ketonach. Po utwardzeniu staje się tworzywem niepodatnym na topienie i rozpuszczanie, jest względnie chemoodporna. Bardzo dobrze wiąże się z praktycznie wszystkimi rodzajami materiałów. Znajduje szerokie zastosowanie jako lepiszcze w produkcji laminatów konstrukcyjnych, przy zalewaniu elementów elektrycznych oraz w postaci kleju do materiałów metalowych.

W naszym sklepie znajduje się pełna gama żywic epoksydowych, między innymi żywice podstawowe, modyfikowane oraz przeznaczone do tworzenia kompozycji posadzkowych. Oferujemy również wysokiej jakości utwardzacze. Zapraszamy do sprawdzenia oferty online lub odwiedzenia nas w naszych sklepach stacjonarnych!

Przedstawiciel na Poznań: Specjalista ds. żywic nienasyconych - Andrzej tel. 728 668 551

Więcej

Żywice epoksydowe Jest 5 produktów.

Podkategorie

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • 119,93 zł W magazynie

  UTWARDZACZ IDA – stosowany jest głównie do utwardzania mas posadzkowych, dzięki któremu uzyskuje się powierzchnię posadzki o doskonałej gładkości i wysokim połysku. Posadzki te mają również dobre właściwości mechaniczne i chemoodporne.

  119,93 zł
  W magazynie
 • 320,15 zł W magazynie

  EPIDIAN 6011 (opak. 5kg, 50kg, 200kg) - Dwuskładnikowa kompozycja o niskiej lepkości do impregnacji betonu, iniekcji, wykonywania laminatów epoksydowo-szklanych oraz powłok zabezpieczających w zbiornikach betonowych i stalowych.

  320,15 zł
  W magazynie
 • 73,80 zł W magazynie

  UTWARDZACZ PAC – kompozycje żywic epoksydowych z utwardzaczem PAC znajdują zastosowanie do łączenia elementów narażonych na odkształcenie np.: do sklejania cienkich blach, łączenia gumy z metalem, jako modyfikowane popularne kleje do codziennych zastosowań w gospodarstwie domowym.

  73,80 zł
  W magazynie
 • 73,80 zł W magazynie

  UTWARDZACZ TFF– znajduje głównie zastosowanie przy utwardzaniu kompozycji epoksydowych przeznaczonych dla budownictwa, gdzie prowadzi się prace w różnych warunkach temperaturowych, często przy wysokiej wilgotności.

  73,80 zł
  W magazynie
 • 123,00 zł W magazynie

  UTWARDZACZ Z-1 (opak 1 kg, 4,5 kg, 20 kg, 200kg) - Stosuje się go przede wszystkim w kompozycjach z małocząsteczkowymi żywicami epoksydowymi oraz przetworami na ich bazie

  123,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów